KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15243394
nr 1524 3394
Tycho Ödberg
(1865-1943), Sverige
Oljemålning, Kvinna vid strand. Signerad, daterad 1902. Olja på duk, 38x53 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
måndag 27 februari 2023
kl 20:11:31
500 kr
600 kr
800 kr